Transfer Domeny Drukuj

  • 2

Chcę przetransferować moją domenę do Areny Domen:

Jeżeli chcesz przetransferować swoją domenę do Arena Domen będziesz potrzebował specjalnego kodu weryfikacyjnego (kod authinfo lub kod authcode), który ma obowiązek udostępnić dotychczasowy rejestrator. Niektórzy rejestratorzy nie udostępniają tego kodu automatycznie z poziomu panelu administracyjnego, ale żądają dodatkowych zaświadczeń podpisanych ręcznie przez abonenta domeny.

Transfer domeny nie powoduje przerwy w działaniu Twojej strony internetowej lub poczty email danej domeny. Konfiguracja DNS domeny oraz jej dane kontaktowe również nie zostaną zmienione, możesz je zmienić dopiero po udanym transferze domeny w panelu klienta.

1. Jeśli posiadasz już kod authinfo (authcode) to możesz przystąpić do transferu domeny. Przejdź na podstronę "transfer domeny" wpisz adres domeny, którą chcesz przetransferować. Kliknij przycisk Transferuj, poczekaj chwilę i kliknij Dalej

Transfer domeny do areny domen


2. Wpisz w rubryce Authinfo kod swojej domeny, którą chcesz przetransferować i kliknij Kontunuuj


Transfer Domeny do Areny Domen - Kod authinfo

3. Następnie kliknij Zakończ Zamówienie, transfer domen krajowych jest bezpłatny, natomiast transfer innych domen jest obciążony wg cennika i taka domena zostanie przedłużona o kolejny rok po udanym transferze.

4. Na adres kontaktowy przypisany do domeny przyjdzie email z linkiem autoryzacyjnym, który trzeba kliknąć w celu potwierdzenia transferu domeny. Trzeba to zrobić w ciągu 5 dni.

Gratulujemy! Twoja domena została zlecona do przetransferowania, prosimy czekać na potwierdzenie transferu domeny.

Po udanym transferze otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem, a Twoja domena pojawi się na liście "Moje Domeny" w Panelu Klienta. Status Aktywna znaczy, że domena została przetransferowana i jest aktywna, możesz włączyć teraz jej funkcję auto-odnowienie lub zmienić dns albo edytować jej dane kontaktowe.


Możesz również przetransferować więcej niż 1 domenę za 1 razem. Hurtowy Transfer Domen.Niektóre domeny muszą być odblokowane do transferu.

Czy ta informacja była pomocna?

« Wróć